Türkiye’de Kadro Depremi

Türkiye’de Kadro Depremi

Written by Mert Gürel
Kasım 8, 2016
1201
0

Milli maçlara kısa bir süre kala, Türkiye de gündem maçın önüne çoktan geçti bile. Arda Turan, Burak Yılmaz ve Selçuk İnan’ın kadroya uzun bir süre çağrılmamasının ardından, kadroda yer bulmaları gündemi belirleyen ana konu oldu.

Dünya Kupası Avrupa Elemelerinde A, C, E ve F Grubu’nu oluşturan takımlarla, ilk karşılaşmalar başlayacak. Bu gruplarda oynanacak olan 4.maçlar, takımların yönlerini bulmaları için oldukça önemli olacak.

Milli maçların tarihi yaklaşırken, Türkiye’de aday kadroya giren ve girmeyen oyuncularla ilgili spekülasyonlar başladı. Son yazımızda da bunun bu şekilde olacağı ile ilgili görüşlerimizi belirtmiştik. Akhisar – Fenerbahçe mücadelesinin ardından, Volkan Demirel’in yaptığı basın toplantısında bu konuya dair açıklamalarda bulunması gündeme bomba gibi oturdu.

Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel’in çağrılmaması üzerine yaptığı konuşmada, milli takım lobilerinden bahsetmesi ve bu konu üzerine de sosyal medyada herhangi bir girişimde bulunmamasının, kendisini milli takıma girme konusunda etkilediğini belirtince, iş iyice karışmış oldu. Muhtemelen karşılaşma öncesi Fatih Terim bu konuyla ilgili yine konuşmayı tercih etmeyecektir.

Şimdi gelelim Dünya Kupası Avrupa Elemelerinde gruplarda ki son duruma. A Grubu’nda Fransa ve İsveç karşılaşacak. Bu grupta Fransa 3 maçın sonunda topladığı 7 puanla liderliğini devam ettiriyor. Aynı puanı toplayan İsveç’inde 7 puanı bulunuyor ancak İsveç’in topladığı bu puan sizler için yanıltıcı olmasın. Karşılaşma Paris’te oynanacağı için, Fransa rakibine göre oldukça önde. C Grubu’nda ise Çek Cumhuriyeti kendi sahasında Norveç’i ağırlıyor olacak. Bu karşılaşmada grup için oldukça önemli olacak; çünkü 4.ve5.sırayı paylaşan takımlar üst sıralara çıkmak için mücadele edecekler. Evinde oynayan Çekler’in karşılaşma öncesi favori olduğunu da eklememiz gerekiyor.

Grubun diğer karşılaşmasında ise San Marino evinde Almanya’yı ağılayacak. Bu maçın grubun en kolay karşılaşması olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Almanya’nın bu mücadeleden puansız ayrılması mümkün değil ve karşılaşmanın bol gollü geçeceği de olası bir ihtimal olarak karşımıza çıkıyor. Grup süreci boyunca bu grupta şaşılacak bir performansa imza atan Azerbaycan da Kuzey İrlanda deplasmanında olacak. Azerbaycan kazanırsa puanını 10 yapacak ve grup yolculuğunda önemli bir çıkışa daha imza atacak. Kuzey İrlanda’nın kazanması halinde ise, puanını 7’ye yükseltecek ve bu da yukarısı için ciddi bir tehdit olacak.

E Grubu’nda Ermenistan Karadağ’ı ağırlarken, Polonya Romanya’ya konuk olacak ve Danimarka’da kendi sahasında Kazakistan’ı misafir edecek. Bu grupta da Azerbaycan gibi Karadağ’ın performansı dikkat çekiyor. Polonya ile beraber 7 puanı paylaşan Karadağ, grubun en zayıf halkası karşısında avantajlı olan tarafta yer alıyor. 3 puanı olan Danimarka’da alacağı puanın ne kadar önemli olduğunu bildiği için, kendi sahasında oynayacağı bu maçı kazanmak isteyecektir. Kazakistan’ın, Danimarka’da fazla şansı yok. Romanya ve Polonya karşılaşması ise grubun en zor maçı olacak. Romanya kazanırsa zirveyi zorlayacağı için, Polonya karşında hem oyunu tutmak isteyecek hem de bulduğu pozisyonları değerlendirmek isteyecektir. Polonya da, Karadağ’ın kazanma ihtimaline karşı en az 1 puan için, maça her şeyini verecek.

600TL 'ye kadar 100% bonus
ŞİMDİ OYNA